Неподільна спадщина Давньої Русі (про святкування 1150-річчя зародження російської державності)

Ткаченко, В.М. (2016) Неподільна спадщина Давньої Русі (про святкування 1150-річчя зародження російської державності). Проблеми всесвітньої історії: науковий журнал (1). с. 24-51.

[img]
Перегляд
Text
Nepodilʹna spadshchyna Davnʹoyi Rusi (pro svyatkuvannya 1150-richchya zarodzhennya rosiysʹkoyi derzhavnosti)_ Tkachenko _ Problemy vsesvi.pdf

Розмір завантаження (1MB) | Перегляд

Резюме

У статті розкрита політика «приватизації» історії Давньої Русі з боку сучасних керівників Російської Федерації в контексті святкування ними ювілею 1150-річчя зародження російської державності. Натомість запропонована альтернативна версія походження Русі під кутом світ-системного аналізу. Історія того чи іншого суспільства є відкритою системою, а її розвиток не є фатально приреченим – завжди є альтернативи, не кажучи вже про гру випадку. Це положення особливо важливе нині, коли ми перебуваємо у стані вибору, який залежить від кожного з нас. Наголошується, що історія України є своєрідною ілюстрацією складності й неоднозначності вияву основного соціокультурного закону – визначення міри у процесі об’єднання цивілізаційної специфіки культури і соціальної практики. Основна діалектична суперечність, яка була закладена в генофонді українського народу, що формувався після розпаду Русі, полягала в тому, що успадкована переважно східна, греко-візантійська релігійна й культурна традиція, через вплив історичних обставин, мала б віднайти адекватну відповідь на виклик з боку суспільно-політичної системи Заходу. Ключові слова: Русь, Русь-Україна, Російська Федерація, російська державність, світ-системний аналіз, міні-системи, світ-імперія, світ-економіка, норманісти, антинорманісти.

Тип елементу : Стаття
Теми: Теорія та методологія всесвітньої історії
Підрозділи: Відділ теорії та методології всесвітньої історії
Користувач, що депонує: Редактор наукового репозиторію
Дата внесення: 03 Січ 2017 11:00
Останні зміни: 03 Січ 2017 11:03
URI: https://elibrary.ivinas.gov.ua/id/eprint/131

Дії (Потрібно увійти)

Перегляд елементу Перегляд елементу